середа, 2 листопада 2016 р.

ТЕЛЕСКОП ВЕББА БУДЕ В 100 РАЗІВ ПОТУЖНІШИМ, НІЖ ХАББЛ


NASA тестирует новый телескоп James Webb

NASA завершила сборку орбитальной инфракрасной обсерватории, который предназначен для смены космического телескопа «Хаббл». Теперь «James Webb» тестируют перед предстоящим запуском, который состоится в 2018 году.

Новый телескоп собрали и теперь тестируют перед предстоящим запуском в 2018 году. Главный научный сотрудник Джон Метер сообщил, что «управление надеется, что телескоп выдержит запуск, поэтому его испытывают». Телескоп еще на Земле проверят такими нагрузками, которые ему придется выдержать при запуске в космос. Даже воссоздадут тряску и шумовые нагрузки.

«Космический телескоп нового поколения» планируют запустить в октябре 2018 года. Глава NASA Чарльз Болден заявил, что «они идут по графику и укладываются в бюджет». «James Webb» создан вместе с канадскими и европейскими космическими специалистами. С помощью нового телескопа планируют найти что-то новое в космическом пространстве.

Его конструировали более 20 лет. Техническая новинка рассчитана на 5-10 лет службы. Все снимки, по словам Мэтера, будут доступны каждому желающему.

Вчені показали вражаючий знімок "воюючих" галактик


Вчені показали вражаючий знімок "воюючих" галактик.
"Галактичні війни" є чи не найулюбленішим видовищем астрономів в усьому світі. Адже знайти щось красивіше і величніше досить складно", - повідомляє "daleki-zori".
Коли галактики стикаються, тобто "взаємодіють", одна поглинає іншу, а часом в нерівному бою одна галактика гине від зустрічі відразу з двома галактичних противниками.
Дві галактики Arp 299 протягом мільйонів років були замкнені в гравітаційній битві, а скоро і їхні центральні чорні діри візьмуть у цьому участь.
Спостереження показують, що лише одна з центральних чорних дір прокладає свій шлях через газ і пил, поглинаючи речовину та випромінюючи рентгенівські промені.
"Через мільярд років залишиться лише одна галактика і тільки одна центральна надмасивна чорна діра", - пояснюють вчені.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", європейські астрономи сфотографували галактику-троянду в сузір'ї Гідри.

Кільця Сатурна, Нептуна і Урана складаються з уламків карликових плане

Кільця Сатурна, Нептуна і Урана складаються з уламків карликових планет, які дуже давно підібралися надто близько до планет-гігантів і були ними зруйновані, вважають японські учені
Про свою гіпотезу вони розповідають в дослідженні в журналі Icarus.
Астрономи вважають, що тисячі небесних тіл розміром з Плутон незабаром після утворення Сонячної системи населяли пояс Койпера - кільце холодних об'єктів, що знаходяться за орбітою Нептуна. Але 4 млрд років тому Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун мігрували.
Гравітаційна дія відправила безліч об'єктів в центр Сонячної системи, що стало початком ери збільшених космічних зіткнень, відомих, як Пізнє важке бомбардування.
Команда дослідників з Університету Кобе в Японії підрахувала, що деяка кількість розсіяних в поясі Койпера об'єктів, ймовірно, пролетіли близько до велетенських планет, і їх розірвало на частини потужним тяжінням.
Крім того, комп'ютерна симуляція, виконана дослідниками, показала, що до 10% уламків потрапили на орбіту планет-гігантів. До того ж ці фрагменти, ймовірно, регулярно врізалися один в одного, відбиваючи маленькі шматочки, з яких