субота, 15 серпня 2015 р.

У скільки разів температура термоядерної реакції вища температури видимої поверхні Сонця?

 Температура видимої поверхні Сонця складає величину близько 6 тисяч градусів Кельвіна. В центрі Сонця, де протікає термоядерна реакція (перетворення ядер водню на гелій), температура, по сучасних уявленнях, досягає величин близько 15 мільйонів градусів. Таким чином, температура термоядерної реакції вища температури видимої поверхні Сонця приблизно в 2,5 тисяч разів.

пʼятниця, 14 серпня 2015 р.

Найбільша структура в нашому Всесвіті

Дев’ять гамма-спалахів, що разом утворюють на небесній сфері кільце поперечником 5 мільярдів світлових років — найбільшу з відомих нині структур у нашому Всесвіті, відкрили астрономи. Результати нового дослідження, виконаного угорсько-американською групою науковців на чолі з професором Лайошом Балашом (Lajos Balazs) з обсерваторії імені Конколі угорської академії наук, оприлюднив журнал Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

середа, 12 серпня 2015 р.

.


Вчені показали вражаючу анімацію повного обльоту Марса

.Науковці Європейського космічного агентства (ESA) опублікували анімацію повного обльоту Марса, яку створили на основі раніше отриманих реальних знімків Червоної планети. За інформацією фахівців космічного агентства, знімки, використані для анімації, були зроблені камерою візуального спостереження (Visual Monitoring Camera) з автоматичної міжпланетної станції Mars Express, що перебуває на орбіті Марса з 2003 року. Читайте також: NASA показало неймовірне фото МКС на тлі повного Місяця Так, знімки для першої анімації зробили між 25 травня і 26 травня, а друга серія - 26 травня та 27 травня. Нагадаємо, що раніше юзери мережі виявили загадкового краба на поверхні Марсу. Проте директор центру досліджень SETI Сет Шостак пояснив, що зображення "краба" на поверхні Червоної планети могла підказати людська свідомість.
Відео >>>

Більше читайте тут: http://tsn.ua/nauka_it/vcheni-pokazali-vrazhayuchu-animaciyu-povnogo-oblotu-marsu-472261.html

Яка різниця між планетою та зіркою

 Небо завжди притягувало людей, таке далеке і загадкове. З деяких пір ми успішно осягаємо загадки космосу, дізнаємося все нову і нову інформацію про зірки, планети і інші об’єкти Всесвіту. Сьогодні відмінність планети від зірки є базовим знанням в астрономії. Різниця між планетою та зіркою Зірка тримається на термоядерних реакціях, що проходять в ній. Планета набагато […]
Джерело: http://dovidka.biz.ua/category/navchannya/astronomiya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

вівторок, 11 серпня 2015 р.

МЕТЕОРИТ ГОБА

Метеорит Гоба Найбільший із знайдених метеоритів - метеорит Гоба, що знаходиться на місці падіння в південно-західній Африці, в Намібії, поблизу ферми Гоба-Уест. До того ж метеорит за вмістом і найбільшим шматком заліза природного походження на Землі. Метеорит важить більше 60 тонн, був знайдений випадково у 1920 році біля Гротфонтейна. За розрахунками вчених метеорит впав на Землю близько 80 тисяч років тому. 

http://q99.it/L8Lf5lp

понеділок, 10 серпня 2015 р.

Фізики: шарові блискавки виникають при згоранні грунтового кремнію

Китайським фізикам вдалося вперше провести виміри спектрографій шарової блискавки — дані підтверджують гіпотезу, що вона виникає при згоранні компонентів грунту, які випарувалися при ударі "звичайної" блискавки.
Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.
Дотепер ученим не вдавалося досліджувати шарові блискавки через їх непередбачувану поведінку. У 2010 році це змусило фізиків з університету Інсбрука передбачити, що як мінімум частині шарових блискавок — галюцинації, викликані дією на мозок людини потужних магнітних полів під час грози.
У 2012 році трьом фізикам з китайського Північно-західного університету — Цзянь Юну Ціную, Пін Юаню і Си Мину Сюе — вдалося дослідити шарову блискавку з точними приладами. Учені проводили зйомку грози на плато Цинхай (захід КНР) за допомогою високошвидкісних камер, оснащених спектрографами високого дозвільною спроможністю.
Після удару "звичайної" блискавки виникла куля, що світиться, діаметром близько 5 метрів, вона рухалася зі швидкістю 8,6 метра на секунду і зникла приблизно через 1,5 секунд. Все це явище було знято з відстані 900 метрів цифровою відеокамерою, а друга його половина — за допомогою камери, що робила 3 тисячі кадрів на секунду (спочатку її "засліпив" удар блискавки).
У спектрі шарової блискавки учені знайшли лінії кремнію, заліза, кальцію — основних компонентів грунту. У статті, прийнятій до друку в Physical Review Letters, вони зазначають, що це підтримує раніше висунуту гіпотезу про утворення шарової блискавки з пару кремнію: сильний жар від "звичайної" блискавки випарює оксид кремнію з грунту, причому грунтовий вуглець "віднімає" у нього кисень, а ударна хвиля піднімає вже чистий кремнієвий пар в повітря, де він починає світитися, знов окислюючись.
У 2000 році теорію, що описує такий механізм, висунув Джон Абрахамсон з Кентерберійського університету, а в 2006 році Володимир Діхтяр і Елі Йербі з Тель-Авіва відтворили цей ефект в лабораторії. Але вченим поки не удалося пояснити інший ефект — коливання яскравості шарової блискавки з частотою 100 герц. Вони передбачили, що це може бути пов'язано з розташованою поблизу високовольтною ЛЕП із струмом частотою 50 герц.